Tajemný moravský kras

Moravský kras

Moravský kras, to není jenom cesta turistickým vláčkem ze Skalního mlýna na Macochu a Punkevky. Chráněná oblast s jeskyněmi a propastmi odedávna lákala milovníky tajemných míst a adrenalinu.

O Punkevních jeskyních, Kůlně, Balcarce a Výpustku se dočtete v každém průvodci a na mnoha webech. My vám představíme místa naší nejoblíbenější krajinné oblasti, kde se vyhnete davům turistů a budete obdivovat přírodu a možná se i trochu bát. Doporučujeme prozkoumávat kras od jeho severního okraje směrem na jih.

Sloup

V nejsevernějším výběžku chráněné krajinné oblasti najdete Sloupsko-šošůvské jeskyně, které lákají především na pozoruhodné krápníky a obrovské podzemní propasti. Městys Sloup je výborný výchozí bod pro krásnou procházku po severní části Moravského krasu. Vydejte se 7,5 kilometrů dlouhým Pustým žlebem a dojdete přes Punkevní jeskyně až ke Skalnímu mlýnu.

Ze Sloupu je to jen kousek do vesnice Holštejn se stejnojmennou zříceninou. Pod hradem najdete jeskyni Hladomorna, která ve středověku sloužila jako vězení. Teď už v Holštejně hladem nikoho netrápí. Naopak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *